REKLAMA
Znaleziono 3608 wyników
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowem
Bardzo dobra informacja dla Polski, Małopolski i branży motoryzacyjnej w naszym kraju. Globalny koncern motoryzacyjny MAN Truck & Bus wyznaczył kolejne etapy w ramach realizacji strategii rozwoju „MAN2030+”. Do końca 2030 roku spółka planuje przeznaczyć kolejne blisko 1,9 mld złotych na inwestycje w zakładzie w Niepołomicach (woj. Małopolskie) w Polsce, tworząc podstawy do uruchomienia produkcji nowej generacji samochodów ciężarowych opartych na TRATON Modular System (TMS) - systemie, który zostanie wprowadzony w przyszłości.
[Polska] Rozdano tytuły "Fasada Roku 2016"artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Rozdano tytuły "Fasada Roku 2016"
Jurorzy konkursu "Fasada Roku 2016" odkryli swoje karty, rozstrzygając tym samym tę edycję krajowych...
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mmartykuł
Pokaż artykuł
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mm
W województwie łódzkim powstanie fabryka amunicji 155 mm. Największy polski prywatny producent amunicji Grupa Niewiadów planuje budowę nowej fabryki na terenie zakładów w Niewiadowie (gmina Ujazd, powiat tomaszowski). Produkcja ma się rozpocząć w ciągu dwóch lat i docelowo wynosić 180 tys. pocisków 155 mm rocznie.
Rohlig SUUS Logistics otwiera terminal cross-dock w CTPark Opoleartykuł
Pokaż artykuł
Rohlig SUUS Logistics otwiera terminal cross-dock w CTPark Opole
Rohlig SUUS Logistics uruchamia nowoczesny terminal przeładunkowy w CTPark Opole. Inwestycja zwiększa możliwości operatora w dystrybucji drogowej na rynku krajowym, a także w obsłudze przewozów międzynarodowych. Powstaną nowe miejsca pracy.
Prędkość i zabójcza precyzja! W Polsce produkowane będą kluczowe podzespoły supernowoczesnych pocisków  artykuł
Pokaż artykuł
Prędkość i zabójcza precyzja! W Polsce produkowane będą kluczowe podzespoły supernowoczesnych pocisków
1 kwietnia 2026 roku w MESKO S.A. w Skarżysku – Kamiennej, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna pn. ”Ustanowienie zdolności produkcyjnych silnika rakietowego oraz głowicy fragmentującej”.
Najnowsza wersja polskiego karabinka GROT z Radomia trafi do Wojska Polskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Najnowsza wersja polskiego karabinka GROT z Radomia trafi do Wojska Polskiego
Najnowsza wersja polskiego karabinka GROT z Radomia trafi do Wojska Polskiego. Agencja Uzbrojenia i Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. podpisały w środę, 24 czerwca 2026 roku umowę na dostawę blisko 46 tysięcy karabinków MSBS GROT C14 A3 dla Sił Zbrojnych RP. Kontrakt o wartości około 600 mln zł obejmuje dostawy realizowane w latach 2026–2027 i stanowi kolejny etap wyposażania polskich żołnierzy w nowoczesną broń opracowaną oraz produkowaną w kraju.
Czy gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem jest zagrożona?artykuł
Pokaż artykuł
Czy gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem jest zagrożona?
W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiły się nieoficjalne informacje o rzekomym zagrożeniu planowanej największej inwestycji zagranicznej w historii Polski, która ma powstać na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia.
Kraków: Inwestycje za dwieście pięćdziesiąt milionów złotychartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Inwestycje za dwieście pięćdziesiąt milionów złotych
Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera, jeden z największych szpitali wieloprofilowych w Małopolsce, oferujący kompleksową opiekę medyczną, ze szczególnym naciskiem na innowacyjne leczenie pacjentów onkologicznych realizuje sześć kluczowych projektów infrastrukturalnych o łącznej wartości około 258 mln zł.
[Gdańsk] Kolejni najemcy w BCB Business Park w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Kolejni najemcy w BCB Business Park w Gdańsku
Na przestrzeni ostatnich miesięcy już pięć firm wybrało na siedzibę swojego biznesu centrum biurowe...
[dolnośląskie] Best Systemy Grzewcze wchodzi do świdnickiej podstrefyartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Best Systemy Grzewcze wchodzi do świdnickiej podstrefy
Świdnickie przedsiębiorstwo Best Systemy Grzewcze wybuduje swój nowy zakład w świdnickiej podstefie...
[Wrocław] Czy we Wrocławiu powstanie nowa elektrociepłownia? Inwestor zwleka z decyzjąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Czy we Wrocławiu powstanie nowa elektrociepłownia? Inwestor zwleka z decyzją
Wciąż nie wiadomo, czy przy ulicy Obornickiej powstanie nowa wrocławska elektrociepłownia. Fiński ko...
[Wrocław] Zamieszkaj na Krzykach. Czekają gotowe mieszania w atrakcyjnych cenachartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zamieszkaj na Krzykach. Czekają gotowe mieszania w atrakcyjnych cenach
Krzyki to jedna z najchętniej wybieranych dzielnic mieszkaniowych we Wrocławiu. Klienci cenią sobie...
Wrocław: Tauron odkupi od miasta za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Tauron odkupi od miasta za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiej
Urzędnicy wyłonili przy drugiej próbie nowego właściciela kilkuhektarowego terenu przy ulicy Irysowe...
Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł w Uzdrowiska Kłodzkie S.A.
Fundusz inwestycyjny należący do KGHM Polska Miedź S.A. – KGHM TFI S.A. zainwestuje 51,5 mln zł...
firma
Pokaż firmę
zkmbalustrada
Warszawa, Badylarska 10
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku
Mercedes-Benz umacnia swoją obecność w Jaworze na Dolnym Śląsku. Po uruchomieniu fabryki silników i baterii koncern realizuje kolejny etap inwestycji: budowę zakładu produkującego elektryczne vany. Zawieszenie wiechy nad nową fabryką symbolizuje zakończenie kluczowego etapu prac i potwierdza, że Jawor staje się jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej motoryzacji w Europie.
Koleje Dolnośląskie S.A. kupują 12 kolejnych nowych pociągów [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie S.A. kupują 12 kolejnych nowych pociągów [WIZUALIZACJE]
W poniedziałek 28 marca Koleje Dolnośląskie podpisały z bydgoską Pesą porozumienie, które pozwoli na całościowe zrealizowanie kontraktu na zakup nowoczesnych pociągów pasażerskich Elf 2. Oznacza to, że dolnośląski przewoźnik stanie się posiadaczem największej floty pojazdów tego typu w Polsce i będzie w sumie dysponował 25 sztukami o łącznej wartości 726 mln zł brutto.
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląsku
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie. Wkrótce w okolicach Wrocławia pociągi będą zasilane energią ze słońca. PKP Energetyka chce "przesuwać" źródła OZE jak najbliżej bezpośrednich odbiorców, czyli sieci trakcyjnej. Co innego bowiem energia z zielonym certyfikatem od dostawcy oddalonego o setki kilometrów, a co innego z własnej, przytorowej elektrowni. Z tego też powodu okolice podstacji trakcyjnej Garbce (gmina Żmigród, powiat trzebnicki), ok. 50 km od Wrocławia stały się istnym polem eksperymentalnym, gdzie w jednym miejscu ma łączyć się instalacja fotowoltaiczna i magazyn energii.
Kolejny rekordowy rok dla Polskiej Agencji Inwestycji i Handluartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny rekordowy rok dla Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
PAIH drugi rok z rzędu bije rekord. W 2022 roku zagraniczne firmy zainwestowały w Polsce przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu ponad 3,7 mld euro. To 200 mln euro więcej niż przed rokiem i aż o miliard więcej niż w roku 2020. O ponad 20% wzrosła także liczba samych projektów. W ubiegłym roku pozytywną decyzją inwestycyjną zostało zakończonych 126 z nich, co jest znacznym wzrostem w porównaniu do 96 w 2021 roku.
Budowa obwodnicy Raciborza z dużą dotacją z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD)artykuł
Pokaż artykuł
Budowa obwodnicy Raciborza z dużą dotacją z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD)
23 sierpnia 2023 r. wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) budowy obwodnicy Raciborza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 416 w województwie śląskim. Przyznana kwota dofinansowania wynosi około 72 mln zł, a całkowita wartość zadania to około 120 mln zł.
REKLAMA